خانه ای جدید را خریداری نموده اید و یا احتمالا قصد دارید که خانه بخرید و نمی دانید که قرار است، چگونه خانه خود را گرم کنید. استفاده و بهره گیری از رادیاتور پکیج می تواند بهترین گزینه باشد ولی کمی هزینه بر است.

اما نکته ی مهم نصب مکان رادیاتور در خانه است. بسیاری از افراد دوست ندارند که این رادیاتورها به مکان اصلی پذیرایی دید داشته باشد تا مبادا با دکوراسیون و چیدمان خانه دچار تضاد باشد و یا جلوه خانه را نازیبا نماید.

از نظر شما بهترین مکان نصب شوفاژ و رادیاتور کجاست؟ طبیعتا جایی که بهتر بتواند گرما را به مرکز خانه انتقال دهد.

اما با جزئیات بیشتری این مفهوم را خدمتتان توضیح می دهیم.

رادیاتورها به چه شکل فعالیت می کنند؟

در حالت کلی هوای گرم تر به این دلیل که چگالی کم تری دارد، در بالای اتاق قرار دارد و هوای سرد تر که چگالی بیشتری دارد در قسمت پایین اتاق در حال گردش می باشد. هوای سرد به رادیاتور برخورد نموده، گرم می شود و آرام آرام به سمت بالای اتاق حرکت می نماید. این سیکل آن قدر تکرار می گردد تا دمای اتاق به سطح مطلوبی برسد. منظور ما از سطح مطلوب آن دمایی است که بر روی ترموستات تنظیم شده است.

آیا می توانیم جلوی پنل رادیاتورها مبل و تلویزیون قرار دهیم؟

بهترین مکان نصب شوفاژ و رادیاتور

بگذارید با دلیل کاملا تجربی خدمتتان توضیح بدهیم. اگر جلوی پنل رادیاتور مبل قرار بگیرد و یا پرده را طوری نصب کنید که روی رادیاتور را بپوشاند، روند جریان انتقال دهی گرما کند شده و در این حالت رادیاتور باید بیشتر گاز بسوزاند و استهلاک دستگاه بیشتر می شود و زودتر پکیج دچار خرابی می شود. نکته مهمی که باید حتما به آن دقت داشته باشید این است که بهترین مکان نصب رادیاتور و شوفاژ جایی است که با مبیل و تلویزیون و همچنین پرده خانه شما بروردی نداشته باشد.

اگر رادیاتور را زیر پنجره قرار داده اید، پرده را کوتاه انتخاب کنید. پرده باید 7 الی 8 سانت بالاتر از سطح پنل رادیاتور قرار داشته باشد.

اما نکته مهم دیگر میزان مصرف انرژی است. تا جایی که امکان دارد از پنجره دوجداره استفاده نمایید. زیرا مصرف انرژی را به شدت کاهش می دهد.

فاصله رادیاتور تا دستگاه – بهترین مکان نصب شوفاژ و رادیاتور

فاصله بین رادیاتور تا دستگاه باید نزدیک به هم دیگر باشد. این طور نباشد که آن ها را دور از همدیگر قرار بدهید. مسیری را که برای لوله کشی پکیج انتخاب می کنید نباید پر پیچ و خم باشد، زیرا در روند گرما بخشیدن به منازل کاملا تاثیر بسزایی دارد.

چرا انتخاب بهترین مکان نصب شوفاژ و رادیاتور امری مهم تلقی می گردد؟

دقت در انتخاب مکان پکیج فواید زیادی را به همراه دارد.

  • استهلاک پمپ دستگاه پایین می آید
  • کمک می کند تا رادیاتور ها سریع تر گرم شوند
  • میزان مصرف انرژی کاهش می یابد
  • باعث می شود که پکیج شما دقیق تر کار کند
  • پکیج دیرتر نیاز به سرویس خواهد داشت

بهترین مکان ارائه دهنده خدمات تعمیر پکیج در اصفهان

ما در شرکت ونداد تهویه سپهر با مجرب ترین مهندسان تاسیسات ساختمانی در کنار یکدیگر آمده ایم تا با رعایت فنی ترین نکات به اجرای خدمات لوله گذاری و نصب پکیج در ساختمان ها بپردازیم.

مقالات مرتبط

فهرست