پکیج برقی

این نوع پکیج‌ها به‌عنوان یک سیستم گرمایشی پرطرفدار بین کاربران شناخته می‌شود. پکیج برقی با توجه به نوع سیستم، شباهت بسیار زیادی به سیستم موتورخانۀ مرکزی دارد و جایگزین آن‌ شده است. وظیفۀ این نوع پکیج‌ها تبدیل‌کردن جریان برق به گرماست. این کار توسط المنت‌های گرم‌کنندۀ آن انجام می‌شود و وجودش در منازل مسکونی برای گرم‌کردن و آب مصرفی است.

پکیج برقی چیست و چه کاربردی دارد؟

پکیج برقی دیواری از نظر برق ورودی در دو نوع تک‌فاز و سه‌فاز تولید می‌شود. پکیج‌ برقی سه‌فاز قدرت بیشتری نسبت به نوع تک‌فاز آن دارد و در مدت کمتر و با میزان قدرت بیشتری گرمای مورد نیاز محیط را تأمین می‌کند. این مدلِ سیستم‌های گرمایشی بهترین گزینه برای محیط‌های ویلایی و کانکس و مناطق مسکونی دور از شهر بوده و بیشتر در محیط‌هایی استفاده می‌شود که سوخت گاز وجود ندارد و به همین خاطر برای تأمین دمای آب و محیط، بهترین راه استفاده از پکیج برقی است.

پکیج‌های برقی

این نوع پکیج‌ها اندازۀ کوچک و ظاهری زیبا دارند. می‌توانید از آن‌ها برای انواع خانه‌ها استفاده کنید. از آنجا که این نوع پکیج برای هر واحد مجزا ومستقل است، توانسته است طرفداران زیادی را به خود جذب کند.

خرید پکیج برقی مخزن دار آرسام

انواع پکیج‌های برقی

به‌صورت کلی، این نوع پکیج‌ها به دو دستۀ «زمینی» و «برقی» تقسیم می‌شوند.

پکیج‌های زمینی: این نوع پکیج‌ها به‌علت اشغال فضای زیاد مناسب آپارتمان‌ها و خانه‌هایی با متراژ پایین، نسبت و این پکیج‌ها مناسب خانه‌هایی است که از متراژ بالا دارند.

عملکرد پکیج برقی

پکیج‌های برقی برای گرم‌کردن آب از المنت‌ها استفاده می‌کنند. این المنت‌ها انرژی خود را ازبرق دریافت می‌کنند. پس از گرم‌شدن آب توسط المنت دستگاه، آب داغ از طریق گردش آن در لوله‌های گرمایش از کف، رادیاتور و فن‌کویل باعث گرم‌شدن محیط می‌شود.

درپکیج‌های برقی نیازی به استفاده از دودکش نیست و به همین علت، انعطاف زیادی در نصب دارد و برای مکان نصب آن انتخاب آزادتری دارید.

انواع مبدل پکیج برقی

پکیج ها در دو نوع تک ودو مبدل طراحی و ارائه میشوند که ویژگیهای آنهارا توضیح خواهیم داد.

تک مبدل:در پکیج های تک مبدل ،یک مبدل تولید آب گرم شوفاژ وآب گرم مصرفی را بر عهده میگیرد به این صورت که دولوله تو در تو وجود دارد که لوله داخلی آن برای آبگرم مصرفی ولوله بیرونی آن برای گرمایش شوفاژ استفاده میشود ،به این پکیج ها دو منظوره گفته میشود،

دومبدل:دراین پکیج‌ها از دو مبدل ،اولی برای تولید آبگرم شوفاژ ودومی برای تولید آبگرم مصرفی مورد استفاده قرار میگیرد واین نوع پکیج ها بهترین گزینه برای خرید هستن چون بصورت همزمان این قابلیت را دارند که هم آب گرم مصرفی رو تامین کنند وهم آبگرم مورد نیاز برای گرمایش محیط

فهرست