سیستم گرمایشی غالب در کشور ما رادیاتور پکیج است و بیشتر خانه ها و آپارتمان ها با رادیاتور پکیج گرم می شوند. در آپارتمان های قدیمی از شوفاژ برای ایجاد گرما استفاده می گردید. نصب شوفاژ احتیاج به موتور خانه دارد و هزینه تعمیرات و سرویس کاری آن معمولا بیشتر از پکیج است و نگهداری آن دردسرهایی را با خود به همراه دارد.

رادیاتور پکیج دارای مزایای بی شماری بوده و گرمایش رادیاتور بسیار مطبوع، خوشایند و دلپذیر می باشد. اگر بخواهیم نوع گرمای آن را با بخاری مقایسه کنیم، کاملا متفاوت می باشد. پکیج کل سطح زمین را گرم می کند. اگر شما پابرهنه بر روی زمین با پوشش سرامیکی راه بروید، پاهایتان سرد نمی شود. ولی اگر سیستم گرمایشی خانه بخاری باشد، این قابلیت را ندارد که کف خانه را گرم کند و نهایتا تا شعاع یک متری بخاری از هر طرف گرم می شود.

رادیاتور پکیج می تواند برای خانه ها زیبایی بی نظیری را ایجاد نماید. رادیاتور های مدرن و شیشه ای بسیار زیبا بوده و با هر نوع دکوراسیونی متناسب می گردد.

آیا آب رادیاتور باید تعویض گردد؟

گاهی اوقات از برخی افراد می شنویم که آیا شما آب رادیاتور را تعویض می نمایید. برخی مواقع دیده می شود که آب سیاه رنگی از داخل رادیاتور به بیرون ریخته می شود و ما فکر می کنیم که با تعویض آب مشکل بر طرف می شود.

رادیاتور پکیج

در اولین فکری که به نظرمان می رسد، به نظر ما رادیاتور پکیج دارای رسوباتی بوده که به همراه آب خارج می شود. با این فرض دلیل سیاهی آب، رسوبات داخل رادیاتور است.

ولی باید بگوییم که چنین فرضیه ای از اساس غلط است. سیاهی آب به دلیل وجود رسوبات نیست، بلکه رسوب همان چیزی است که بر روی اجسام می نشیند و مانع از انتقال حرارت بهتر و گرمادهی بیشتر می شود.

در مبدل پکیج ابتدا نگاه می کنیم که رسوبات داخل لوله جمع شده است یا خیر؟ اگر رسوبات داخل لوله جمع گردید، و هنگامی که شعله ها به لوله برخورد کند، لوله ها به طور کامل جمع می شود.

در مرحله ی بعد نیز رسوبات توسط گرما جمع گردیده و کار گرم کردن محیط نیز توسط رادیاتور پکیج انجام می شود.

در صورتی که در داخل پکیج رسوبات وجود داشته باشد، در این جا هدر رفت انرژی را خواهیم داشت

در آب رسانی حدود 20 درصد مصرف انرژی بیشتر خواهد شد. به نظر شما دلیل این امر چیست؟ دلیل آن این است که باید رسوبات را گرم کند. البته بایدی وجود ندارد، خود به خود گرم می شوند و قابل حرکت هستند.

اگر مشاهده نمودید که آب سیاه از پکیج بیرون می آید، فکر نکنید که پکیج شما با ایراداتی مواجه است. به عبارتی این مسئله مشکل به حساب نمی آید و آبی که از پکیج بیرون می زند، اساسا بد نیست و خوب است.

اگر قصد داشته باشید که آب پکیج را خالی کنید چه اتفاقی رخ خواهد داد؟

فرآیند چرخش آب در داخل سیستم رادیاتور پکیج، لایه ی نازکی از سطح فلز داخل پکیج را جدا می نماید. صبر کنید و نگران نشوید. قرار نیست که سطح از بیخ کنده شود و پکیج با اشکالاتی مواجه شود. صرفا یک لایه جزئی کنده می شود.

وقتی که ما آب جدید را به سیستم وارد می کنیم، آن سختی به نقاط بسیار ضعیف سیستم می رسد و به نقاط جوش و اتصال می رسد و در همان جا جذب می شود. و آرام آرام در طی چندین سال، فرسایش داخلی و تعویض آب رخ خواهد داد. بعد از گذشت 7 الی 8 سال، لوله و رادیاتور سوراخ خواهد شد.

با این تفاسیر آب داخل رادیاتور را خالی می کنیم و آب جدید را داخل آن می ریزیم. آب جدید به همان قسمت هایی که سیاهی نشست کرده بوده می رسد و با آب ترکیب می گردد و همینطور به قسمت های ضعیف تر نیز می رسد.

زمانی که شما کار تخلیه آب را انجام می دهید، همه ی این رسوبات به همراه آب و با هم دیگر به بیرون می آیند و هنگامی که شما آب جدیدی را وارد رادیاتور پکیج می کنید، رادیاتور با خوردگی و سیاه شدگی مواجه خواهد شد.

پس می بینید که این کار از اساس غلط می باشد و شما نباید آب رادیاتور را تعویض و باید از یک سرویس کار پکیج بخواهید که علت سیاهی را متوجه شود و برای برطرف کردن آن تدابیری را بیندیشد.

یکی از علل سیاهی آب، رسوبات داخل پکیج است. سیاهی می تواند دلایل مختلفی داشته باشد.

چگونه رسوبات داخل رادیاتور پکیج را رفع کنیم؟

باید از روش رسوب زدایی پکیج کمک بگیرید. رسوب گیر های مغناطیسی و رسوب گیر های پلی فسفات می توانند گزینه های بسیا مناسبی برای رفع رسوبات رادیاتور پکیج باشند.

اگر از رسوب گیر استفاده نکنید و یا رسوبات داخل پکیج را بر طرف نکنید، منجر به بروز صدماتی خواهد شد.

بخاری بهتر است یا رادیاتور پکیج؟

قطعا رادیاتور پکیج می تواند جایگزین بخاری شود. اگر شما وارد دو فضایی شوید که یکی از آن ها با بخاری گرم می شود و دیگری با رادیاتور پکیج، قطعا متوجه تفاوت گرمای ایجاد شده توسط این دو خواهید شد.

بخاری شاید نیاز به سرویس کاری نداشته باشد و یا هزینه سرویس آن بسیار کمتر باشد ولی میزان مصرف گاز بسیار بالایی دارد.

رادیاتور پکیج بسیار کم مصرف بوده و به لحاظ میزان مصرف انرژی بهترین انتخاب است.

 

ونداد تهویه سپهر

اگر به دنبال یک سرویس کار پکیج ماهر در شهر اصفهان هستید می توانید با تیم تخصصی و فنی ونداد تهویه سپهر در تماس باشید.  فروش پکیج آتروبان و آلزان و همچنین اجرا، نصب و لوله گذاری توسط مهندسین آموزش دیده و تیم تاسیسات مجموعه ما انجام خواهد شد.

قبل خرید رادیاتور پکیج بهتر است که از ما مشاوره بگیرید. رادیاتور پکیج دارای انواع مختلفی بوده و هر مدلی ممکن است برای خانه یا محل کار شما مناسب نباشد.

سرویس کاری پکیج، رفع رسوبات، هواگیری رادیاتور، خدمات تعمیرات برد رادیاتور پکیج، بروز اشکالاتی در جرقه زدن، درست گرم نکردن پکیج و سرد بودن بدنه از خدماتی است که تین ونداد تهویه سپهر در جهت خدمت رسانی به شما عزیزان آماده فعالیت می باشد.

تعمیرات رادیاتور پکیج در منزل و در شهر اصفهان صورت می پذیرد.

فهرست