اجزای داخل پکیج دیواری – معرفی و نحوه کارکرد کلی آن ها

 1. صفحه اصلی
 2. /
 3. ونداد تهویه سپهر
 4. /
 5. اجزای داخل پکیج دیواری – معرفی و نحوه کارکرد کلی آن ها

اجزای داخل پکیج دیواری – معرفی و نحوه کارکرد کلی آن ها

اجزای داخل پکیج اگر دچار خرابی شوند، کارکرد کلی پکیج به خطر می‌افتد. امروزه بیشتر آپارتمان‌ها و خانه‌های جدید با پکیج گرم می‌شوند.

مدل‌های مختلفی از پکیج‌ها در بازار موجود می‌باشند ولی باید بدانید که کارکرد اکثر آن‌ها مشابه بوده و تقریباً می‌توان گفت که قطعات به کار رفته در آن‌ها نیز یکی می‌باشد.

ما در این جا می‌خواهیم اجزای داخل پکیج ایران رادیاتور را خدمتتان معرفی نماییم.

اجزای داخل پکیج

 • شیر برقی (در حقیقت یک کیت شیر سه راهه بوده و دارای دو عدد سنسور NTC می‌باشد. آن سنسوری که ضخیم‌تر است، سنسور NTC شوفاژ نام دارد و مدل دیگر NTC مصرفی می‌باشد. )
 • پرشرسوئیچ آب
 • پمپ
 • شیر گاز
 • شیر ماژول گاز برای تنظیم ارتفاع شعله

موارد دوم تا پنجم با هم دیگر در یک مکان از پکیج قرار دارند و کارکرد آن‌ها به هم دیگر بستگی دارد.

 • اتوونت که نام دیگر آن شیر هواگیری خودکار است.
 • شیر اطمینان سه باره که قرمز رنگ است.
 • فلومتری که دارای انگشتی فلومتر نیز می‌باشد.
 • توربین که در داخل فلومتری واقع گردیده است.
 • محفظه احتراق
 • مبدل ثانویه (در پکیج‌های دو مبله وجود دارد. )
 • سنسور حد
 • تست‌کننده‌ی مکش
 • لوله‌ی آنتی کندانس
 • مبدل
 • مشعل
 • یون
 • جرقه زن
 • سنسور فشار(در برخی پکیج‌ها)

کارکرد اجزای داخل پکیج

برای ما همیشه جای سؤال بوده است که پکیج چگونه کار می‌کند. به عبارتی هر یک از اجزایی که در بالا معرفی نمودیم کارکرد مخصوص به خود را دارا می‌باشند.

حالا می‌خواهیم جزء به جزء کارکرد هر یک را بررسی نماییم.

عملکرد شیر اطمینان سه باره

نام دیگر شیر سه باره اطمینان، شیر تق تقی می‌باشد. از آن به نام safety valve نیز یاد می‌شود. وقتی که فشار آب پکیج بنا به هر دلیلی خارج از اراده زیاد شد و به سه بار رسید، کار شیر سه باره اطمینان این است که آب را به طور خودکار از سیستم تخلیه کند تا آسیبی به اجزای پکیج وارد نشود و پکیج دچار ترکیدگی نشود.

برخی تأسیسات کاران به این شیر، شیر تق تقی می‌گویند. زیرا هر بار که فشار آب خالی می‌شود، تق تق صدایی به گوش می‌رسد. به همین دلیل به آن شیر تق تقی گفته می‌شود.

معرفی فلومتر، یکی از اجزای پکیج

در پکیج قطعه ای وجود دارد به نام فلومتر، که کار آن این است که اگر شیر آب باز باشد، این باز بودن آب را به برد الکترونیکی اطلاع دهد. به عبارتی می توان گفت که فلومتر یک قطعه ی اصلی در پکیج های دیواری است.

اتوونت پکیج

اجزای پکیج دیواری

اتوونت

اتوونت همانطور که از نام آن پیداست به معنای تهویه ی خودکار می باشد. بگذارید با مثال دقیق و واقعی کار اتوونت را توضیح بدهیم.

ممکن است بنا به هر دلیلی فشار پکیج از روی عدد 1.5 به عدد صفر برسد. و حتما می دانید که اگر فشار پکیج بر روی عد صفر برسد، دیگر آب وارد پکیج نخواهد شد و به جای آب هوا وارد قطعات پکیج می شود.

ما درست زمانی که شیر هواگیری را باز می کنیم و کار هواگیری را انجام می دهیم، هوا تحت فشار قرار می گیرد و معمولا زمانی که پکیج شروع به کار می کند هوا وارد پمپ پکیج می شود. ولی باید بدانید که این هوای وارد شده در داخل پمپ پکیج باید به صورت خودکار تخلیه گردد.

اتوونت این کار را به صورت خودکار انجام می دهد.

اتوونت که یکی از کاربردی ترین اجزای پکیج است، در سه مدل به بازار عرضه می گردد و بسته به نوع برند تولید کننده ی شوفاژ از آن ها در پکیج استفاده می شود.

پرشر سوئیچ آب

کلید دارای دو مدخل ورودی و دارای دو اتصال برق می باشد. وظیفه ی این قطعه که یکی از اجزای پکیج دیواری است، کنترل فشار حداقل پکیج گرمایشی می باشد. فشار حداکثری، فشار سه باره می باشد. حالا شیر اطمینان دست به کار می شود و فشار آب را کم می کند.

اما نکته ی قابل ذکر این است که اگر فشار آب داخل پکیج از حدی پایین تر بیاید، وظیفه ی پرشر سوئیچ آب این است که این کمبود فشار را به برد گزارش بدهد و این برد اجازه روشن شدن پکیج را نمی دهد.

اگر فشار آب داخل دستگاه کم باشد و شعله زیر مبدل همچنان روشن باشد، باعث سوراخ شدن مبدل و صدمه به دستگاه می شود.

اجزای پکیج دیواری

پرشر سوئیچ آب

دقیقا می توانید یک کتری آب در حال جوشیدن را تجسم نمایید که آب آن به تدریج در حال بخار شدن است و شما یادتان می رود که زیر آن را خاموش کنید. چه بلایی سر کتری رخ می دهد؟ قطعا آب داخل کتری می سوزد و ته کتری سوراخ می شود. حتی گاها دیده شده است که انفجاری نیز رخ می دهد.

جمع بندی

ما قطعات اصلی پکیج را برایتان معرفی نمودیم. بقیه قطعات نیز نام آن ها شاید گویای عملکردشان باشد.

در حالت کلی باید بدانید که اگر یکی از اجزای پکیج دچار خرابی یا آسیب دیدگی شود، بر عملکرد کلی پکیج تاثیر گذار می باشد.

تیم تخصصی فنی ساختمانی ونداد سپهر آماده خدمت رسانی به شما عزیزان

ما در شهر اصفهان با یک تیم متخصص، برجسته و کارآزموده گرد هم آمده ایم تا به شما عزیزان در زمینه خرید و نصب انواع پکیج، رادیاتور پنلی، پره ای و مدرن، نصب پکیج قرنیزی، انواع لوله کشی و دیگر خدمات فنی ساختمان خدمت رسانی نماییم.

برای مشاوره با ما و همچنین خرید انواع پکیج دیواری و آشنایی با اجزای پکیج می توانید مطالب وب سایت ما را با دقت مطالعه نمایید.

جهت خرید و تقاضای نصب توسط تیم تخصصی ونداد تویه سپر کافی است از قسمت درباره شرکت، با شماره های درج شده در وب سایت تماس حاصل فرمایید تا کارشناسان ما شما را راهنمایی کنند.

ارائه خدمات تخصصی نصب پکیج با نازل ترین قیمت

با توجه به کیفیت خدماتی که مجموعه ما ارائه می نماید، با منصفانه ترین و نازل ترین قیمت در خدمت شما عزیزان هستیم. پکیج ها درمدل های مختلفی عرضه و نصب می شوند که بنا به نوع ساختمان و متراژ خانه و همچنین با توجه به نیاز کاربر برای ساختمان های اداری، تجاری و مسکونی نصب و اجرا می شوند.

همچنین بخوانید

فهرست