رادیاتور پنلی آتربان چه مشخصات و ویژگی‌هایی دارد؟

 1. صفحه اصلی
 2. /
 3. ونداد تهویه سپهر
 4. /
 5. رادیاتور پنلی آتربان چه مشخصات و ویژگی‌هایی دارد؟
رادیاتور پنلی آتربان

رادیاتور پنلی آتربان چه مشخصات و ویژگی‌هایی دارد؟

شرکت آتربان قدیمی‌ترین تولیدکننده رادیاتور پنلی در ایران است. رادیاتور پنلی آتربان به جهت استفاده از خط تولید انحصاری رادیاتورهای پنلی، سهم خود را در بازار ایران به‌دست آورده است. رادیاتورها بعد از پکیج، جزو مهم‌ترین تجهیزات مورد نیاز برای گرمایش محیط محسوب می‌شوند. این رادیاتورها به‌دلیل راحتی در نصب و هزینه کمتری که نسبت به سایر رادیاتورها دارند حق انتخاب بیشتری را به مشتری می‌دهند. بر این اساس چند سالی است در ایران طرفداران زیادی پیدا کرده‌اند.

نکته مهم این‌که رادیاتورهای پنلی تولید شده در آتربان از استاندارد و کیفیت بالایی برخوردار هستند. زیرا خط تولید این رادیاتور ها از بهترین شرکت‌های اروپایی تهیه شده است. چیزی که رادیاتورهای پنلی آتربان را از تمامی برندهای دیگر متمایز کرده، ظاهر زیبا و سبک آن‌هاست. اگر می‌خواهید در مورد رادیاتور پنلی آتربان اطلاعات بیش‌تری کسب کنید، خواندن این مقاله را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

انواع رادیاتورهای پنلی آتربان در ونداد اصفهان

نحوه عملکرد رادیاتورهای پنلی آتربان و انواع آن

نحوه عملکرد رادیاتورهای پنلی به‌این صورت است که آب گرم از داخل رادیاتور عبورکرده، به‌وسیله فرایند فیزیکی انتقال حرارت هم‌رفتی و تابشی، حرارت را به محیط انتقال می‌دهد. به عبارت دیگر، آب داخل رادیاتورهای پنلی به گردش درمی‌آید و هر چقدر طول رادیاتور بیش‌تر باشد؛ انتقال گرما نیز افزایش می‌یابد. به‌طور مثال رادیاتور پنلی که از دو عدد پنل ساخته شده، به نسبت رادیاتور پنلی که فقط یک پنل دارد، گرمای بیشتری را انتقال می‌دهد. رادیاتور پنلی آتربان به‌دلیل ظاهر زیبا و متفاوتی که نسبت به سایر رادیاتورهای پنلی دارد در بین مصرف‌کنندگان جایگاه مناسبی پیدا کرده است. این رادیاتور به‌صورت طرح‌های مشبک روی پنل، در چهار مدل تولید می‌شود که از این قرارند:

 •   دو پنل با یک کنوکتور
 •  دو پنل با دوکنوکتور
 •  دو پنل بدون کنوکتور
 •   سه پنل بدون کنوکتور

ابعاد و ظرفیت حرارتی رادیاتور پنلی آتربان

تولید رادیاتورهای پنلی آتربان در ظرفیت‌ها و سایزهای متفاوت توانسته نیازهای هر محیط را تأمین کند. این رادیاتورها نسبت به سایر رادیاتورهای پنلی، ضخامت کمتری دارند. به‌عنوان مثال در نوع دو پنل و دو کنوکتور، عرض این رادیاتور ۶۶ میلی‌متر و در نوع سه پنل، عرض آن ۱۳۰ میلی‌متر است. از طرف دیگر ظرفیت حرارتی در هرمتر از طول این رادیاتور در نوع دو پنل دو کنوکتور، ۲۴۰۰ کیلوکالری بر ساعت، در نوع دو پنل بدون کنوکتور ،۱۷۰۰ و در نوع سه پنل، ۲۵۰۰کیلو کالری بر ساعت است. ارتفاع تمام انواع این رادیاتورها ۶۰۰ میلی‌متر و آکس این رادیاتور معادل ۵۰۰ میلی‌متر است.

متریال اصلی مورد استفاده در ساخت رادیاتور پنلی آتربان

برای تولید رادیاتورهای پنلی آتربان، از ورق‌های فولادی نوع ST12 طبق استاندارد DIN1623، باضخامت ۲/۱ میلی‌متر استفاده می‌شود. این ورق‌ها بعد از پرس‌کاری، خم‌کاری و جوش‌کاری، زیر سازی فسفاته می‌شوند. به‌این ترتیب علاوه‌بر این‌که از زنگ‌زدگی آن‌ها جلوگیری می‌شود، باعث افزایش چسبندگی رنگ به سطح رادیاتور نیز می‌شود. در نتیجه کیفیت رنگ هم افزایش می‌یابد. این رادیاتور بعد از پوشش فسفاته؛ به‌وسیله رنگ الکترواستاتیک کوره‌ای، پوشش داده می‌شود.

ویژگی‌های رادیاتورهای پنلی آتربان، ارائه شده توسط ونداد اصفهان

رادیاتور پنلی آتربان، به‌عنوان یکی از عمده‌ترین محصولات آتربان به‌شمار می‌رود. این محصول در سراسر کشور مخاطبان خاص و عام خود را دارد. ویژگی‌های اصلی و مهم این محصول به شرح زیر است:

 • دارای طرح مشبک به‌گونه‌ای که آن‌را از سایر شکل‌های رایج رادیاتورهای پنلی متمایز می‌کند. در نتیجه به مصرف‌کننده قدرت انتخاب بیشتری در طراحی فضا می‌دهد
 • این رادیاتورها فضای بسیار کمی را اشغال می‌کنند. بنابراین برای واحدهای کوچک بسیار مناسب هستند
 • استفاده از مواد اولیه استاندارد و باکیفیت، همچنین رعایت تمام استانداردها در ساخت محصول
 • بازده حرارتی بالا و حجم آب‌گیری مناسب
 • قابلیت نصب دو طرفه
 • قابل ارائه در دو عرض متفاوت بر حسب نیاز و سلیقه مشتری که صرفه‌جویی در فضای محیط را امکان‌پذیر می‌کند
 • عدم وجود زاویه‌های تیز و خطر آفرین و نیز داشتن ارگونومی مناسب برای کاربری مسکونی
 • طراحی برای عبور آب با سرعت مناسب در داخل رادیاتور و به حداقل رساندن رسوبات
 • جریان آب در رادیاتورهای پنلی آتربان برعکس رادیاتورهای دیگر به‌صورت  افقی و عمودی است، بنابراین قابلیت نصب رادیاتور به‌صورت عمودی یا افقی و دو طرفه نیز وجود دارد.

مزایای رادیاتور پنلی آتربان در شرکت ونداد

 • بازده حرارتی بالا، به‌دلیل حجم آب‌گیری و تماس مستقیم آب گرم با تمام سطح پره‌ها
 • راندمان بالا به‌دلیل جریان ورودی آب به‌صورت عمودی و افقی
 • به لحاظ حجم آب‌گیری و داشتن بدنه فولادی، مناسب‌ترین رادیاتور برای واحدهای استفاده کننده از پکیج است
 • قابلیت نصب شیر ترموستاتیک
 • نصب سریع و آسان
 • سهولت انجام نگه‌داری و تعمیرات
 • هزینه نصب رادیاتورهای فولادی نسبت به سایر رادیاتورها کم‌تر است
 • تمیز کردن این رادیاتورها به‌دلیل یک تکه بودن بسیار راحت و ساده است
 • به‌دلیل جنس فولادی این نوع رادیاتور ضایعات کم‌تری داخل پکیج رفته، در نتیجه دیرتر خراب می‌شود
 • حضور مستمر سیستم کنترل کیفیت و انجام آزمون‌ها و تست‌های لازم مورد نیاز در هر مرحله از تولید رادیاتور پنلی آتربان، خروج یک محصول با کیفیت را تضمین می‌کند
 • گارانتی تعویض 7 ساله و همچنین برگ ضمانت منحصربه‌فرد برای هریک از رادیاتورها

سخن پایانی

انتخاب سیستم گرمایشی مناسب و مطبوع مانند هر پارامتر دیگری در کار ساخت‌وساز، می‌بایست به‌صورت کامل و جامع بررسی شده، سپس پیاده‌سازی و اجرا شود. از طرف دیگر با توجه به افزایش قیمت حامل‌های انرژی، همچنین توجه ویژه به شاخص‌های زیست محیطی در سال‌های اخیر، باید در انتخاب سیستم‌های گرمایشی اصل مهم و اساسی بهینه‌سازی مصرف انرژی نیز که یکی از مسائل عمده در ساخت‌و‌ساز مسکن(به‌ویژه انبوه سازی) است، رعایت شود. خوشبختانه شرکت آتربان با برخورداری از تجربه سی ساله خود در امر مهندسی و تولید تجهیزات باکیفیت، موفق شده رادیاتورهای پنلی را در سایزها و طرح‌های بسیار متنوع، با رعایت استانداردهای محصول و با کیفیت بالا روانه بازار کند.

از سوی دیگر همواره در تلاش است سطح کیفی و همچنین ارائه خدمات پس از فروش محصولات خود را ارتقا دهد. در این راستا نمایندگی‌هایی را در سراسر ایران دایر کرده است. شرکت ونداد نمایندگی رسمی رادیاتورهای پنلی آتربان در استان اصفهان است. شما می‌توانید جهت مشاوره و خرید رادیاتور پنلی آتربان و کسب اطلاعات بیشتر در خصوص محصول مورد نیاز خود در استان اصفهان همه روزه با کارشناسان مجرب ونداد تماس گرفته و بهترین محصول مورد نیاز خود را در کم‌ترین زمان ممکن تهیه کنید.

همچنین بخوانید

فهرست