مقایسه رادیاتور پکیج و اسپیلت را در این مقاله مورد بررسی قرار خواهیم داد. یک منزل جدیدی را خریداری نموده و یا اجاره کرده اید و این خانه سیستم گرمایشی مناسبی ندارد. به نظر شما چه باید کرد؟ اساسا چه فکری به ذهنتان خطور پیدا می کند؟

برخی افراد ترجیح می دهند بخاری خریداری نموده و آن را در خانه جدید خود روشن کنند. برخی دیگر انواع پکیج های گرمایشی را مناسب می دانند و برخی دیگر ترجیح می دهند که در خانه خود اسپیلت روشن کنند. به عبارتی از اسپیلت به صورت دوجانبه استفاده کنند.

نکته ای که در اینجا وجود دارد این است که در حین خرید کولر گازی باید حتما به آپشن دوجانبه بودن آن توجه وِیژه داشته باشید. به عبارتی صرفا نباید خنک کننده باشد. بلکه باید دارای باد سرد و گرم نیز باشد.

برخی افراد پکیج را مناسب می دانند و برخی دیگر بین مقایسه رادیاتور پکیج و اسپیلت گیر افتاده اند.

معرفی رادیاتور پکیج – به منظور مقایسه پکیج دیواری با اسپیلت

مقایسه پکیج دیواری با اسپیلت

در سال های اخیر پیمانکاران بسیاری از ساختمان های جدید پکیج را به عنوان سیستم گرمایشی خانه ها انتخاب می نمایند. انتخاب پکیج برای خانه ها به منظور گرم کردن فضای خانه دلایل متعددی دارد که شامل موارد زیر است:

 • تنوع بی نظیر در مدل
 • اشغال نمودن فضای بسیار کم
 • گرم کردن مناسب خانه با درجه کم
 • تسریع در روند گرما بخشی به منازل
 • مصرف بسیار کم انرژی

رادیاتور پکیج ها در مدل های قرنیزی، پنلی، پره ای و مدرن مورد استفاده قرار می گیرند. در مدل های قرنیزی هیچ فضایی در خانه اشغال نمی گردد و گوشه ها و کنج های دیوار لوله ای رد شده و خانه را گرم می نماید.

برای کسانی که دوست ندارند هیچ پنلی در منزلشان دیده شود، رادیاتور قرنیزی انتخاب خوبی است. اما ما در این جا قصدمان مقایسه پکیج دیواری با اسپیلت است.

این که چرا برخی افراد گرمادهی پکیج دیواری را قبول دارند و برخی دیگر گرمادهی اسپیلت را می پسندند.

انتخاب اسپیلت برای گرمادهی فضای خانه

در سال های اخیر استفاده از کولر گازی اسپیلت به شدت اوج گرفته است. برخی افراد ترجیح می دهند که برای گرمادهی منازل خود از اسپیلت استفاده کنند. به کار گیری اسپیلت برای گرما بخشیدن به فضای خانه کار بسیار راحتی می باشد.

اما مزایای استفاده از اسپیلت برای گرمادهی به منازل

 • نصب آن راحت بوده
 • به راحتی می توانید میزان گرمادهی اسپیلت را کنترل نمایید
 • نیاز به هواگیری ندارد
 • دردسرهای سرویس کردن شوفاژ و پکیج را ندارد
 • برای نصب آن فقط به گوشه ای از دیوار خانه احتیاج می باشد و فضای زیادی را اشغال نمی کند

معایب استفاده از اسپیلت برای گرمادهی به منازل

مقایسه رادیاتور پکیج و اسپیلت
استفاده از اسپیلت برای گرمادهی منازل
 • مصرف برق بسیار بالا

در شهرهای شمالی که میزان رطوبت در آن جا بالاست، افراد نمی توانند از کولرهای آبی برای خنک کردن منازل استفاده کنند و به همین دلیل باید مبلغ زیادی را بابت برق پرداخت نمایند.

برای فصول سرد سال نیز وضع به همین منوال می باشد. هزینه ی برق بسیار بالایی را برجای می گذارد. البته اگر مدل های جدیدتر یا به عبارتی اینورتر دار را خریداری نمایید، شاید هزینه برق بسیارکم تر برایتان رقم بخورد.

گرمادهی اسپیلت برای مکان های زیر مناسب می باشد

برای مکان هایی که استفاده از بخاری و یا پکیج امکان پذیر نمی باشد. به طور مثال خانه هایی که در برخی روستاهای بدون امکانات گاز ساخته می شوند و یا مغازه های داخل پاساژ های قدیمی و دفاتر کار.

در حالت کلی برای کسانی که برایشان امکان لوله گذاری پکیج فراهم نمی باشد و یا خانه ان قدر قدیمی بوده که نمی توان برای آن هزینه ی زیادی را متقبل گردید، انتخاب بسیار مناسبی است.

اما یکی از معایب آن این است که اگر برق خانه یا محل کارتان قطع بشود، از گرمای اسپیلت بی بهره خواهید ماند.

امکان قطع شدن گاز کمتر از برق است و به همین دلیل ممکن است این ایراد آسایش شما را برای مدتی مختل نماید.

مقایسه رادیاتور پکیج و اسپیلت

برای نصب پکیج باید در ساختمان بنایی و عملیات کندن زمین و لوله گذاری انجام گیرد ولی برای نصب اسپیلت نیازی به بنایی نیست.

هزینه نصب و اجرای پکیج بسیار بالاتر از اسپیلت می باشد. معمولا برای هر مکانی در خانه، یک پنل رادیاتور اجرا و نصب می شود.

اما برای خانه های کوچک می توان به راحتی با خرید یک اسپیلت 24000 کل فضای خانه را گرم نمود.

رادیاتور پکیج باید هر چند وقت یک بار هواگیری و یا سرویس شود. به عبارتی شما باید هزینه های تاسیساتی را متقبل گردید. ولی برای اسپیلت چنین هزینه هایی اعمال نمی گردد و هر اسپیلت به راحتی می تواند تا 7 سال بدون هیچ مشکلی کار کند.

هزینه اجرای پکیج بسیار بالاست. اگر شما صرفا قصدتان این باشد که فقط خانه را گرم کنید، می توانید اسپیلت استوک را با قیمتی بسیار مناسب تر خریداری نمایید.

حالا شما چطور فکر می کنید؟ آیا اساسا مقایسه رادیاتور پکیج و اسپیلت کار درستی است؟

اگر بخواهیم در جملاتی مختصر به مقایسه رایاتور پکیج با اسپیلت بپردازیم، اسپیلت کار راه انداز تر است و برای مصارف طولانی مورد استفاده نمی باشد. برای کسی که قصد دارد خانه ای بسازد بهتر است از سیستم گرمایسی رادیاتور پکیج بهره ببرد.

ولی برای کسی که خانه ای را اجاره نموده و دوست ندارد که از بخاری استفاده کند و مشکلی بابت پرداخت هزینه برق نداردف اسپیلت می تواند انتخاب مناسبی باشد.

کسانی که دارای خانه دوم یا خانه ویلایی هستند و صرفا چند بار در سال برای گشت و گذار و استراحت به آن خانه مراجعه می نمایند، گرمادهی اسپیلت می تواند تا حدودی موثر باشد.

ونداد تهویه سپهر آماده برای نصب و اجرای انواع رادیاتور پکیج

در صورتی که نمی دانید برای منزل جدید خود باید از چه نوع سیستم گرمایشی استفاده کنید، ونداد تهویه سپهر به شما در این خصوص کمک می نماید.

گرمادهی رادیاتور پکیج بسیار بالا بوده و شما می توانید بسته به نوع خانه و میزان بودجه ای که در نظر دارید یکی از انواع آن را برای خانه و یا محیط کار خود انتخاب نمایید.

برای تعمیر و سرویس پکیج و همچنین نصب اسپیلت به منظور ایجاد گرما برای فصول سرد سال، تیم سرویس کاری ونداد تهویه ۀماده خدمت رسانی می باشد.

هواگیری رادیاتور پکیج، تعمیر پکیج و سرویس کاری کلی رادیاتور پکیج توسط مجموعه فنی تخصصی ما انجام می شود.

فعالیت های انجام شده توسط ونداد تهویه سپهر

اجزای داخل پکیج دیواری – معرفی و نحوه کارکرد کلی آن ها

فهرست